Hiszpania / Spain

Niedziela / Domingo 19.02.2023

Niedziela 19.02.2023

Z Madrytu przejechaliśmy pociągiem do Jerez de La Frontera. Podróż minęła nam dosyć szybko, w Polsce nie mamy aż tak szybkich pociągów. Zaskoczyło nas, że jechaliśmy trasą, na której było tak wiele tuneli. Nieprzyzwyczajeni do takich zmian ciśnienia odczuwaliśmy nieprzyjemne zatykanie uszu.

Na dworcu w Jerez czekała na nas Mercedes. Przywitaliśmy się serdecznie, pomogła nam zawieźć bagaże do naszego mieszkania i poszliśmy razem na kawę. Miło spędziliśmy czas na wspólnych rozmowach, opowiadaliśmy o naszych szkołach, szukaliśmy różnic i podobieństw, uczyliśmy się wzajemnie użytecznych zwrotów po polsku i hiszpańsku. Mercedes okazała się przemiła, pokazała nam piękne miejsca w Jerez, polecała lokalne restauracje, w których możemy spróbować tradycyjnych, hiszpańskich potraw, pójść na tapas, sangrię lub popatrzeć na tancerzy Flamenco.

Później skorzystaliśmy z jednej z rekomendacji i zjedliśmy pyszną kolację. Zachwyceni architekturą miasteczka, zmęczeni po podróży odpoczęliśmy w naszym pięknym mieszkaniu, w centrum Jerez. 

 

Domingo 19.02.2023

 

Desde Madrid cogimos el tren a Jerez de La Frontera. El viaje pasó bastante rápido, en Polonia no tenemos trenes tan rápidos. Nos sorprendió estar en una ruta con tantos túneles. No acostumbrados a tales cambios de presión, sentimos un taponamiento desagradable en los oídos.

Mercedes nos estaba esperando en la estación de Jerez. Nos saludamos afectuosamente, nos ayudó a llevar el equipaje a nuestro apartamento y nos fuimos a tomar un café juntos. Pasamos un buen rato hablando de nuestras escuelas, buscando diferencias y similitudes, aprendiendo frases útiles en polaco y español. Mercedes resultó ser muy amable, nos mostró lugares hermosos en Jerez, nos recomendó restaurantes locales donde podríamos probar platos tradicionales españoles, ir de tapas,beber  sangría o ver flamenco.

Más tarde, siguiendo una de sus recomendaciones, fuimos a cenar a un restaurante con comida deliciosa. 

Encantados con la arquitectura del pueblo, cansados ​​del viaje, descansamos en nuestro precioso apartamento en el centro de Jerez.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *